ASIANTUNTIJATIIMI

ASIANTUNTIJATIIMI VUOKATTI-RUKA URHEILUAKATEMIASSA

Käyntiosoite Vuokatti: Kidekuja 2, 88610 VUOKATTI

Käyntiosoite Ruka: Apajatie 1, rakennus 3, C-rappu 2.kerros

Terhi Lehtoviita_2022

Terhi Lehtoviita

Vuokatti-Sotkamo
Psyykkinen valmennus
050 586 2619
terhi.lehtoviita@vrua.fi

Eero Mikkelä 150X225

Eero Mikkelä

Vuokatti-Sotkamo
Urheilupsykologi
050 469 3108
eero.mikkela@vrua.fi

Yhteystiedot Kaisa Jauhiainen, Ruka-Kuusamo, Psyykkisen valmennuksen asiantuntija

Kaisa Jauhiainen

Ruka-Kuusamo
Psyykkisen valmennuksen asiantuntija
Psyykkinen valmennus
0445242282
kaisa.k.jauhiainen@gmail.com

Juuso Joukas 150X225

Juuso Joukas

Vuokatti-Sotkamo
Fysiikkavalmentaja
040 541 4216
juuso.joukas@vrua.fi

Yhteystiedot Olli Jylhä, Ruka-Kuusamo, Asiantuntija

Olli Jylhä

Ruka-Kuusamo
Asiantuntija
Kaksoisura ja arjenhallinta
0408608135
olli.jylha@edukmo.fi

Mika Ström 150x225

Mika Ström

Vuokatti-Sotkamo
Suksihuollon asiantuntija
0400 776 097
mika.strom@vrua.fi

Yhteystiedot Marjo Pantti, Vuokatti-Sotkamo, Lääkäri

Marjo Pantti

Vuokatti-Sotkamo
Lääkäri
laakari@vrua.fi

Kaisa Sali 150X150

Kaisa Sali

Vuokatti-Sotkamo
Urheiluravitsemuksen asiantuntija
kaisa.sali@vrua.fi

Miikka Rönkä 150X225

Miikka Rönkä

ASUNTOLAN VALVOJA
Rönkä Miikka 040 1855 178
miikka.ronka@kao.fi

Virpi Tuokko 150X225

Virpi Tuokko

Vuokatti-Sotkamo
Fysiikkavalmentaja
Urheiluravitsemuksen asiantuntija
050 530 2777
virpi.tuokko@vrua.fi

Antti Maaninka 150X225

Antti Maaninka

Antti Maaninka
Fysioterapeutti OMT
p. 040 6264346
antti.maaninka@edukmo.fi
Yhteystiedot Jonathan McPhail, Ruka-Kuusamo, Freeski ja Lumilautailu

Jonathan McPhail

Ruka-Kuusamo
Freeski ja Lumilautailu
Strength & Conditioning Spesialist
0442410832
jonathan.mcphail@edukmo.fi

Yhteystiedot Niko Leinonen, Ruka-Kuusamo, fysiikkavalmentaja, Tuki-, ja liikuntaelinasiantuntija, Fysiikkavalmentaja

Niko Leinonen

Ruka-Kuusamo
Naprapaatti (AMK) 
Tuki-, ja liikuntaelinasiantuntija, Fysiikkavalmentaja
0406264346
niko.leinonen@edukmo.fi
(opintovapaalla 1.10.2022-30.4.2023. )

Vieritä ylös